Linear Yazylym
Sadece sendika değil aynı zamanda gönül ve ahlak ocağıdır, DES...

Önsel: “Mahalli Yerleştirme Sisteminin Uygulanması Özel Okullara Bağlı” - ...

PERFORMANS ÖLÇME ÖNCE BAKANLIK BÜROKRATLARINA UYGULANSIN! - ...

HISIM-SEN KAMU TOPLU SÖZLEŞMESİNDE DAMPİNG YAPTI. - ...

TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ - ...

4. TOPLU SÖZLEŞME HAYAL KIRIKLIĞI YAŞATMASIN. - ...

15 TEMMUZ ŞEHİTLRİMİZİ RAHMETLE ,GAZİLERİMİZİ MİNNETLE YAD EDİYORUZ. - ...

2017- 2023 yılları arasında uygulanacak olan Öğretmen Strateji Belgesi Türk Milli Eğitim Sistemini felakete gö - ...

Anneler gününüz kutlu olsun. - ...


 
‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi Bildirisi’ni Doğru Bulmuyoruz!
 
Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Merkezi tarafından yapılan resmi açıklamada ‘Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’nin yayımladığı bildiriye karşı “DES olarak üzerimize düşeni yapacağımızı, Kadim Devletimizin ve Aziz Milletimizin yanında olduğumuzu kamuoyuyla paylaşıyoruz" ifadelerine yer verildi.
 
DES’ten yapılan açıklamada; 'Barış için Akademisyenler' tarafından yayınlanan bildirinin KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Bese Hozat'ın talimatıyla yapıldığını, Hozat'ın 22 Aralık 2015'te yaptığı bir açıklamada "Aydın ve demokratik çevreler özyenetimlere sahip çıksın" denildiğini ve bu telkinlerin ‘talimat’ niteliğinde olduğu, sonrasında 11 Ocak'ta bildirinin yayınlandığı ve bildirinin PKK’lı akademisyenlerin jargonuyla yazıldığı ifade edildi.
 
PKK MASUM GÖSTERİLİYOR
Bildiriye imza atan öğretim üyelerinin görüşlerinin kendilerini bağladığını dile getiren DES’in görüşlerini dile getiren DES Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Topal, "DES olarak bu girişimi tasvip etmemiz mümkün değildir. DES, milli değerlerine ve devletimizin bölünmez bütünlüğüne sımsıkı bağlı bir kurumdur. Bu hassasiyetimizi ve söz konusu bildiri nedeniyle yaşadığımız üzüntüyü kamuoyunun bilgisine sunarım" dedi.
Mustafa Topal, yayımlanan bildiriyle bölücü terör örgütüne karşı başlatılan operasyonların durdurulması istendiğini, devleti, hükümeti, asker ve polisi suçladığını ancak yaşanan terörün müsebbibi PKK’yı örtülediğini ifade etti.
 
BİLDİRİYE İMZA ATAN AKADEMİSYENLER İMZALARINI GERİ ÇEKMELİDİR
Bildiriye imza atan akademisyenleri sağduyulu davranarak imzalarını geri çekmeye davet eden DES Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Topal, “Terör operasyonlarında örgütün yaptığı baskılara rağmen bölge halkının devletinin yanında yer aldığını akademisyenlerimizin görmesini diliyorum” diye konuştu.
Topal şunları söyledi;
 
Son zamanlarda Türk ordusuna ve polisine karşı yapılan ağır ithamlara maalesef bir yenisi daha eklenmiştir. Türkiye’nin ve dünyanın bazı üniversitelerinden  birçok akademisyenin  yayınladığı ortak bildiride, asker ve polisimiz katliam yapmakla suçlanmaktadır. Türk Devleti tüm dönemlerinde,  hiçbir etnik ayrım gözetmeden, her zaman mazlumun, garip gurebanın yanında olan  kahraman Türk ordusuna ve polisine yapılan bu suçlama, kesinlikle art niyetli ve bilinçli yapılmış, talihsiz bir ortak açıklamadır.
 
BAYIRBUCAK’TAKİ SOYKIRIMA KARŞI DA BİLDİRİ YAYINLAYIN
Bayırbucak’ta masum insanlar soykırıma uğruyor, mürekkebiniz bu insanlık dışı dramı kınamaya yetmiyor mu? Madem ki bu kadar duyarlısınız, o elit üniversiteleri bırakın gelin, doğudaki üniversitelerde çalışın oradaki insanlara da katkınız olsun. Nişantaşı’nda oturup akıl vermekle safsataların gerçeğe dönüşmeyeceğini siz de iyi biliyorsunuz. 28 Şubat döneminde “Ordu Göreve’’ diye çığırtkanlık yapan o sözde akademisyenlere sesiniz ne kadar çıktı, yoksa onlarla ortak mı hareket ediyordunuz?
 
Ne oldu da duygusallaştınız, devleti katliam yapmakla suçluyorsunuz? Terör örgütü yandaşları, kazdıkları hendekler, kurdukları barikatlarla  özyönetim ilanları yapıyor,  Türkiye'yi  silah zoruyla  bölmek,  sözde  bağımsız bir devlet kurmak istiyor, devlet orada birliği, düzeni güvenliği sağlamaya çalışıyor,  siz de oturduğunuz yerden ahkam kesiyorsunuz.
 

Türkü ile Kürdü ile bu millet bir bütündür, bu birlikteliği şimdiye kadar kimse bozamadığı gibi bundan sonra da kimse bozamayacaktır. Teröre destek veren iç ve dış figüranlar , sözde siyasi ve sanatçılar ve onların şakşakçıları emellerine ulaşamayacaklardır. Demokrat Eğitimciler Sendikası olarak güvenlik güçlerimize karşı yapılan bu saldırıları şiddetle kınıyoruz, milli birlik ve beraberliğimize karşı yapılacak her saldırıya göğsümüzü siper edeceğimizi, kamuoyuna saygıyla bildiririz. Paylaş Ekleyen Yönetim
Tarih 17.1.2016 11:15:17
Yazdır Yazdır
Okunma 8749

 Sendikanı Doğru Seç!  DES'e Katıl!


Eklenen Yorumlar 

 • Diğer Başlıklar
 • Önsel: “Mahalli Yerleştirme Sistemi
  PERFORMANS ÖLÇME ÖNCE BAKANLIK BÜRO
  HISIM-SEN KAMU TOPLU SÖZLEŞMESİNDE
  TOPLU SÖZLEŞME TALEPLERİMİZ
  4. TOPLU SÖZLEŞME HAYAL KIRIKLIĞI Y
  15 TEMMUZ ŞEHİTLRİMİZİ RAHMETLE ,GA
  2017- 2023 yılları arasında uygulan
  Anneler gününüz kutlu olsun.
  1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ KUTL
  BİRİNCİ DÖNEMİ DEĞERLENDİRDİK
  Eğitimin Ruhu Öğretmendir!
  SEVGİ, SAYGI, RAHMET VE MİNNETLE AN
  ÖYP ile Atanan Akademisyenler Mecli
  MEB Kırk Ölçmeli, Bir Biçmelidir!
  Bayramınız Kutlu Olsun
  ADİL BİR SORUŞTURMA YÜRÜTÜLECEĞİNE
  HAİN DARBE GİRİŞİMİNİ LANETLİYORUZ!
  SİVİL SİYASETİN, DEMOKRASİNİN YANIN
  DES, 2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILIN
  GENÇLİĞİMİZ GELECEĞİMİZDİR!

  Son : 20 Başlık Gösteriliyor | Devamı ->  Tekbaşına Direnmeyi Bırak Artık!
  DES'e Katıl...

  Demokrat Eğitimci!

   Bağımsız Sendika! • Tarihte Bugün
 •  12 Aralık 2006 - Yaprak Dökümü Sonu
   12 Aralık 2006 - Karakış Fırtınası
   12 Aralık 2006 - Yerli Mallar Haftası
   12 Aralık 1971 - Bangladeş'in İstiklalı